Fa En

نیم طبقه راک در چه انبارهایی کاربرد دارد؟

12 خرداد ، 1400
تیم تحقیقاتی فضاسازان امین

مزایا و کاربرد های نیم طبقه راک

قفسه بندی نیم طبقه سطح اضافی بین طبقه اصلی در یک ساختمان است. قفسه بندی نیم طبقه دارای طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی هستند و اغلب در فضای خرده فروشی، اداری و انبار استفاده می شوند تا فضای اضافی بالغ بر ارزش افزوده فراهم شود. نیم طبقه به عنوان یک طبقه در یک ساختمان محسوب نمی شود و عموما در تعیین حداکثر فضای کف محاسبه نمی شود. در صنایع کاربردی، نیم طبقه، سیستمهای کف نیمه دائمی است که معمولا درون ساختمان نصب می شوند و بین دو قسمت اصلی ساختمان ساخته می شود. قفسه های نیم طبقه معمولا مستقل هستند و در اغلب موارد می توانند از بین بروند و یا جایگزین شوند. سازه های نیم طبقه عموما از سه مواد اصلی فولاد، آلومینیوم و فایبرگلاس ساخته شده اند.

کاربرد های نیم طبقه راک

قفسه بندی نیم طبقه اغلب در مغازه ها و فضاهای مشابه برای ذخیره سازی ابزار یا مواد استفاده می شود. سقف بالای فروشگاه برای یک قفسه بندی نیم طبقه ایده آل است و دفاتر را می توان در زیر یا بالای آن قرار داد. قفسه بندی نیم طبقه اغلب در عملیات صنعتی مانند انبارداری، توزیع یا تولید استفاده می شود، قفسه بندی نیم طبقه راک اغلب در سازه هایی با سقف بلند مورد استفاده قرار می گیرد تا ذخیره سازی اقلام با تراکم بالاتری صورت بگیرد.

از متداول ترین قفسه بندی های نیم طبقه، قفسه بندی نیم طبقه راک است که جهت افزایش سطح در مکان های مختلف، قابل تولید و اجرا می باشد. ازاین قفسه بندی می توان برای فضاهای انبار، اداری، سالن های تولید یا مونتاژ و…استفاده کرد. نیم طبقه راک استفاده بهینه از ارتفاع را در دو یا سه طبقه میسر میسازد،پیش ساخته بودن و نصب سریع و آسان از دیگر مزایای این سیستم قفسه بندی بوده و بدون نیاز به جوشکاری یا رنگ مونتاژ می شود. قفسه بندی نیم طبقه دارای دامنه وسیعی از اندازه با توجه به نوع مواد و ضخامت بکار رفته در سیستم ساخت بوده و قابلیت ترکیب با قفسه بندی های دیگر را بعنوان مکمل دارد. قفسه بندی نیم طبقه راک به وسیله پلکان، نرده، بالابرهای صنعتی، کانوایر و… تکمیل می گردد هم چنین برای بارگذاری سبک از نیم طبقه راک استفاده می شود.

قفسه نیم طبقه راکقفسه بندی نیم طبقه راک

ویژگی های نیم طبقه راک

متداولترین کاربرد قفسه بندی نیم طبقه برای ذخیره سازی است. این به طور معمول به معنای استفاده ترکیبی از قفسه کوتاه و طولانی در زیر و بالای کف است. بسیاری از شرکت ها از نیم طبقه به صورت دوجانبه جهت انبارکردن کالا و استفاده از فضای بیشتر است. قفسه بندی نیم طبقه اغلب در خرده فروشی برای افزایش فضای فروش و یا ذخیره سازی از فروشگاه استفاده می شود. در صورتی که قفسه بندی نیم طبقه در خرده فروشی مورد استفاده قرار می گیرند، مقررات سختگیرانه جهت حفظ امنیت نیم طبقه ساخته شده وجود دارد.

برای اطمینان از بالاترین درجه ایمنی و ثبات ظرفیت هر متر مربع از 250 تا 500 کیلوگرم خواهد بود. با استفاده از قفسه بندی نیم طبقه راک به طور موثر می توان مشکلات فضای موجود و ذخیره سازی را حل کرد. فضای کلی را بدون افزایش اجاره یا مالیات اضافی افزایش داد این افزایش فضا بدون هزینه گرمایش اضافی و نور خواهد بود. قفسه بندی نیم طبقه با تمام اندازه ها و انواع ساختمان ها سازگاری دارد و به تناسب نیازهای مشتری قابل تغییر و ساخت است.

قفسه نیم طبقه راک فضاسازان امینقفسه نیم طبقه راک فضاسازان امین

آخرین مطالب تکمیلی شرکت فضاسازان امین را در این بخش دنبال نمایید

قفسه بندی انباری نیم طبقه بالکن چیست

نیم طبقه پیش ساخته (مزنین)

ویژگی قفسه بندی نیم طبقه راک 

• اتصال به صورت پیچ و مهره ای در سیستم قفسه بندی نیم طبقه صورت می گیرد
• بهینه سازی از فضای انبار با ایجاد نیم طبقه دوم میسر می شود
• اجرا و پیاده سای  سریع و در مدت زمان کوتاه است
• به عملیات جوشکاری نیازی نیست
• قابلیت افزایش و یا کاهش ارتفاع سطح بالکن و راهرو قابل گسترش از دو سو با استفاده از ستونهای مشترک در سیستم قفسه بندی نیم طبقه

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
جهت ثبت درخواست خود برای قفسه بندی فضاسازان امین بر روی دکمه روبرو کلیک نمایید.
6LdUFzscAAAAANjBBYAwM-M5LGZ5P6wGdX-KZqwC