Fa En

کاربردهای قفسه بندی پیچ و مهره ای در انبار

20 آذر ، 1397
فضاسازان امین

مزایا و کاربرد های قفسه بندی پیچ و مهره ای

قفسه سازه ای است معمولا از فلز، چوب و یا پلاستیک که دارای سطوح قابل بارگذاری و یا دسترسی باشد.قفسه بندی از حدود ۷۰ سال پیش در ایران مورد استفاده قرار گرفته است و نقش بسزایی در جهت ساماندهی و نظم دهی به چیدمان و نگهداری اقلام داشته است بطوریکه در تمامی انبارها به نوعی از قفسه بندی استفاده می شود. سیستم‌ های قفسه‌بندی انبار بسته به فضا و نیاز کاربران آن دارای قابلیت اجرا به‌ صورت یکپارچه، ترکیبی و یا مکانیزه می‌باشند. حال برای کالاهای مختلف نسبت به جنس، سایز، وزن و هم چنین حجم کالا نوع قفسه بندی متفاوت خواهد بود.

یکی از متداولترین روش های قفسه بندی، قفسه بندی پیچ و مهره ای است که برای اقلام با وزن کمتر و هم چنین حجم کوچک در بسیاری از انبارها استفاده می شود. در این نوع از قفسه بندی پیچ و مهره ای از بارگذاری به صورت دستی صورت می گیرد. این سازه از نبشی‌های سوراخ ‌دار، در ابعاد مختلف، پانل‌ ها یا کفه‌ ها و پیچ و مهره تشکیل ‌شده است و مونتاژ بسیار آسان و سریعی دارد. قفسه ‌بندی پیچ و مهره‌ ای در رنگ‌ های استاندارد طوسی، آبی، سفید ارائه می ‌گردد. قفسه بندی فلزی پیچ و مهره ای به دلیل وجود تعداد زیاد سوراخ به روی نبشی که از اجزای اصلی آن به شمار می رود به قفسه بندی فلزی مشبک نیز معروف شده است.

قفسه بندی پیچ و مهره ایخرید قفسه بندی پیچ و مهره ای

کاربرد های قفسه بندی پیچ و مهره ای 

در ادامه با کاربردهای قفسه بندی پیچ و مهره ای بیشتر آشنا خواهید شد:

قفسه ‌بندی پیچ و مهره‌ای جهت نگهداری و انبار ملزومات، ابزارآلات، قطعات یدکی و سایر اقلام در انبارها، انباری‌ های منازل، فروشگاه ‌ها و مغازه‌ ها، سالن‌ ها و مجموعه ‌های اداری و بایگانی مورداستفاده قرار می‌گیرد. قفسه‌بندی پیچ و مهره‌ای به صورت معمول با ارتفاع حداکثر ۹ مترنصب می گردد و دهانه آن به صورت استاندارد ۹۵ سانتیمتر است.
قفسه‌ بندی پیچ و مهره‌ای در اندازه‌ها و رنگ‌ های مختلف و متنوع ساخته می شود و امکان نصب پلکان، نرده، راهرو و بالابر در قفسه بندی پیچ و مهره ای در نظر گرفته می شود. قابلیت دسترسی آسان به اقلام با وجود طبقه ‌های متعدد در این نوع از قفسه ‌بندی وجود دارد و نصب سریع و آسان قفسه‌ ها از مزایای بسیار مهم این نوع قفسه ‌بندی به شمار می رود. قابلیت کاهش یا افزایش ارتفاع و تعداد طبقات باید در طراحی اولیه در نظر گرفته شود که حتی پس از اجرا قابل انجام باشد.

آخرین مطالب تکمیلی شرکت فضاسازان امین را در این بخش دنبال نمایید

ویژگی های قفسه بندی پیچ و مهره ای

مزایای استفاده از قفسه بندی پیچ و مهره ای در انبار

بررسی قفسه بندی پیچ و مهره ای سبک

مزایای قفسه بندی پیچ و مهره ای

قفسه بندی پیچ و مهره ای به دلیل نصب سریع و هزینه پایین بیشتر در انبارهای کوچک برای انبار کردن اقلام کوچک استفاده می شود و برای اقلام سنگین با وزن زیاد مناسب نیست. به دلیل اینکه بارگذاری اجناس به صورت دستی صورت می گیرد، بنابراین خطرات احتمالی برای نیروی انسانی همواره وجود دارد از این رو در هنگام طراحی و نصب قفسه بندی پیچ و مهره ای باید امنیت افراد نیز مهم تلقی شود و فاصله بین قفسه ها و هم چنین ارتفاع قفسه ها در ابعاد استاندارد باشد.

استفاده از قفسه بندی پیچ و مهره ای علاوه بر انبارهای کارخانه ها، امروز کاربردهای بسیار وسیعتری پیدا کرده است. پس از آنکه قفسه بندی فروشگاهی و قفسه بندی هایپر مارکتی توانستند مزیت ها بسیار زیاد خود را برای هایپرمارکت ها و فروشگاه ها به اثبات برسانند، مدیران این صنایع روی به استفاده از قفسه بندی پیچ و مهره ای برای قفسه بندی اتباری خود کردند. استفاده از قفسه بندی پیچ و مهره ای در صنایع و اصناف دیگر مانند داروخانه ها ، لوازم التحریرها ، بایگانی ادارات و ... نیز امروزه بسیار رواج پیدا کرده است. حتی مزیت ها این نوع قفسه بندی باعث شده است که مسیر خود را به درون انباری های منازل نیز باز کند.

قفسه بندی پیچ و مهره ایکاربردهای قفسه بندی پیچ و مهره ای

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
جهت ثبت درخواست خود برای قفسه بندی فضاسازان امین بر روی دکمه روبرو کلیک نمایید.
6LdUFzscAAAAANjBBYAwM-M5LGZ5P6wGdX-KZqwC