Fa En

قفسه بندی پالت راک در چه انبار هایی استفاده می شود؟

13 مهر ، 1399
فضاسازان امین

استفاده از قفسه بندی پالت راک در انبار ها  

قفسه بندی بهینه و کارآرا در انبارهای صنایع مختلف یکی از مهم ترین عوامل جهت صرفه جویی در زمان و هزینه خواهد بود. بی شک برای استفاده از تمامی فضای در دست رس در یک انبار ابتدا باید طراحی مناسبی صورت پذیرد و سپس شیوه مناسبی با توجه به فضای انبار و البته مواد و یا کالایی که قرار است در انبار قرار گیرد انتخاب شود. در این مقاله سعی داریم بهترین استفاده از قفسه بندی پالت راک را بررسی نماییم.

قفسه بندی یا باکس پالت راک چیست؟

قفسه‌ بندی انبارها در ایران حدود 70 سال قدمت دارد. این صنعت به جهت رفع نیازها در بخش انبارداری به وجود آمده است و تاکنون توانسته با الگو برداری از تکنولوژی ها و طراحی شرکت‌های بزرگ اروپایی پیشرفت چشم گیری در جهت ارتقای سطح شیوه های قفسه ‌بندی ایفا کرده است. با این حال، اگر می خواهید فضای ذخیره سازی خود را افزایش دهید، پس به انبار و کارخانه دیگر لازم نیست و این به لطف معرفی سیستم های قفسه بندی پالت راک میسر شده است. این تکنیک قفسه بندی شامل چندین قفسه است که در سطوح مختلف بالای زمین قرار دارند به طوری که فضا به خوبی مورد استفاده قرار می گیرد. واحد های قفسه بندی پالت تعدادی از مزایا را ارائه می دهند که آن ها را یکی از محبوب ترین سیستم های ذخیره سازی امروزه می سازد. در قفسه بندی پالت راک اقلام توسط لیفتراک جرثقیل و یا انواع بالابر جابه جا شده و به صورت اتوماتیک بر روی پالت ها قرار می گیرد. بارگذاری قفسه های پالت انبار به وسیله ی لیفتراک و در عرض راهرو ها با توجه به نوع لیفتراک صورت می گیرد. امکان بارگذاری تا حداکثر ارتفاع سالن انبار و جا به جایی طبقات با توجه به ارتفاع کالا می باشد. در این نوع قفسه بندی از حداکثر فضای انبار می توان استفاده کرد به این صورت که قفسه بندی در چند طبقه، در ارتفاعات گوناگون متناسب با سالن و با توجه به وزن اقلام، قابل اجراست. در قفسه بندی پالت راک اقلام روی پالت های مسطح یا دیواره دار به صورت واحد بار قرار می گیرند و در هنگام نیاز بدون جابه جایی پالت ها امکان دست یابی به کالای مورد نظر میسر می شود.

 انواع قفسه بندی انبار

کاربرد های قفسه بندی پالت راک

قفسه بندی پالت راک به دلیل اتوماتیک بودن متداولترین روش قفسه بندی انبار کالاهایی با اقلام سنگین و پرحجم است و در انبارهای صنایعی نظیر کارگاه های بزرگ، انبارها، کارخانه ها، سردخانه ها کاربرد فراوانی دارد. سیستم های قفسه بندی پالت بسیار محکم هستند و این باعث می شود که آن ها برای نگهداری انواع کالاها، چه سنگین و چه سبک، ایده آل باشند
هزینه قفسه بندی پالت راک در مقایسه با سایر روش های قفسه فلزی بسیار مقرون به صرفه خواهد بود و فضای به دست آمده در این روش مناسب تربا قابلیت اطمینان بیشتر خواهد بود.

ویژگی های قفسه بندی پالت راک

طراحی وساخت قفسه بندی پالت راک با توجه به وزن کالا و تحمل آن قابل پیاده سازی است و طراحی دهنه بازو ها و فریم ها بر اساس ابعاد پالت ها صورت می گیرد.امکان ایجاد راهرو در بین ردیف های قفسه بندی وجود دارد. تنوع در ابعاد و ظرفيت تحمل باردر یک انبار قابل پیاده سازی است. اتصال آسان طبقات به ستون ها به وسيله كليپ ها انجام می شود که در گوشه های پالت ها قرار دارد و مدیریت آسان موجودی های مواد و کالا در انبار توسط کدخوان های تعبیه شده در بازوها انجام می شود. کاهش هزینه های عملیاتی انبار به دلیل اتوماتیک بودن بارگذاری در طی زمان اتفاق می افتد افزایش ظرفیت انبار تا 500 درصد قابل اجرا است و مهم ترین نکته قابلیت دریافت فرمان از کامپیوتر برای لیفتراک ها وجود دارد و با اتصال به نرم افزارهای انبارداری روند کنترل موجودی انبار بسیار پیشرفته و سریع خواهد بود و در نتیجه دسترسی سریع به کالا امکان پذیر است و صرفه جویی در نیروی انسانی و البته انرژی حاصل از قفسه بندی پالت راک در انبارهای بزرگ و صنعتی خواهد بود و می تواند تصادفات و خطرات انسانی را در محل کار نیز کاهش دهد.
با توجه به توضیحات فوق استفاده از روش قفسه بندی پالت راک در انبار های بزرگ با اقلام سنگین و هم چنین سردخانه ها بسیار توصیه می شود و صنایع مختلف کشور در جهت بهره گیری بیشتر از این روش قفسه بندی به پیش خواهند رفت.

رول فرم قفسه های ذخیره سازی پالت راک رول فرم قفسه های ذخیره سازی پالت راک

شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر از دیگر مطالب ما بازدید نمایید:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
جهت ثبت درخواست خود برای قفسه بندی فضاسازان امین بر روی دکمه روبرو کلیک نمایید.
6LdUFzscAAAAANjBBYAwM-M5LGZ5P6wGdX-KZqwC