Fa En

کاربرد های قفسه بندی پانل راک در انبار

12 خرداد ، 1400
فضاسازان امین

یکی از به روز ترین و پرکاربردترین روش های قفسه بندی و دسترسی به کالا در انبار استفاده از پانل راک است. قفسه بندی انبار با استفاده از پانل راک به اندازه کار برد بین هر قفسه و ارتفاع قفسه بستگی دارد و هم چنین اندازه پانل و ارتفاع انبار نیز باید در هنگام طراحی مورد توجه قرار گیرد.
قفسه بندی پانل راک جهت ذخیره سازی مواد اولیه و انواع محصولات صورت می پذیرد و بارگذاری توسط نیروی انسانی و بصورت دستی انجام می شود. از این رو باید در هنگام طراحی قفسه بندی نحوه بارگذاری مهم تلقی گردد.در غیر این صورت استفاده از پانل راک ها دچار دشواری در استفاده خواهد شد.

قفسه بندی پانل راک مانند قفسه بندی پالت راک، از اجزای عمودی قاب راک و افقی بازو تشکیل شده است با این تفاوت که پانل هایی به روی بازوها قرار می گیرد که کالاها مستقیما بر روی آنها بارگذاری گردد.
با توجه به بارگذاری دستی در قفسه بندی پانل راک ، برای استفاده بهینه از فضای انبار می توان از ارتفاع انبار با راهروبندی و استفاده از پلکان این قفسه ها را در ۲ یا ۳ طبقه تکرار کرد و از حداکثر ارتفاع سالن بهره جست. راهرو ها و پلکان بوسیله قطعاتی به نام پانل پله ایجاد می گردد.تا بتوان با استفاده از پلکان به صورت دستی اجناس را بر روی پانل راک ها بارگذاری کرد.
قفسه بندی پانل راک در انبار جهت بارهای حجیم و نیمه سنگین بسیار کاربردی است. و امکان بارگذاری تا حداکثر ارتفاع سالن از ۲ تا ۵ طبقه  با راهروهای ارتباطی وجود خواهد داشت.

قفسه بندی پانل راک


• نصب آسان و سريع قفسه بندی انبار به وسیله ی پانل راک میسرخواهد بود و امکان استفاده از طبقات متعدد موجب دسترسی سریع به کالاها در قفسه بندی انبارمی گردد.
• قفسه بندی پانل راک در انبارهای ملزومات اولیه صنایع تولیدی و انبار های میانی تولید در کارخانه ها بسیار پر کاربرد است .
• قفسه بندی پانل راک جهت بارهای با حجم زیاد ولی وزن متوسط و یا سنگین که بتوان به صورت دستی بارگذاری کرد استفاده می شود.
• در قفسه بندی پانل راک ملحقاتی نظیر محافظ ستون، محافظ قاب، توری پشت و غیره وجود داردکه می توان در موارد خاص از آنها جهت حفاظت بیشتر استفاده کرد.
• رنگ کلیه اجزاء فریم های پانل ها و کف پوش ها فام طوسی و برای بازوها و رابط ها در قفسه بندی از فام نارنجی آلکید آمید مایع استفاده می شود. در صورت درخواست مشتری می توان از رنگ ها و پودرهای پوششی دیگر بنا به شرایط آب و هوایی انبارمشتری استفاده کرد.
• بر روی بازوهای پانل ها جا کارتی برای کدگذاری و یا راهنمای ورودی راهروها و غیره بنا به درخواست مشتری تعبیه می گردد تا قفسه بندی هوشمندتری حاصل شود.
• محاسبه تحمل وزن بازوها و کفپوش ها براساس بار یکنواخت و گسترده KG/M2 است که با توجه به نیازهای مشتری و اصول طراحی اولیه انجام شده برای هر طبقه انجام می گیرد. 
• قفسه بندی های پانل راک صنعتی با ورق گالوانیزه ضد زنگ جهت استفاده در سردخانه ها و محیط های مرطوب می باشد.
• طراحی قفسه بندی پانل راک با قابليت كاهش و افزايش فاصله پانل ها براي نيازهاي آتي صورت می پذیرد.

 
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
جهت ثبت درخواست خود برای قفسه بندی فضاسازان امین بر روی دکمه روبرو کلیک نمایید.
6LdUFzscAAAAANjBBYAwM-M5LGZ5P6wGdX-KZqwC