Fa En

سیستم قفسه بندی کانتی لور و مزایای آن

1397/07/15 | تعداد نظرات :0 |
فضاسازان امین
|
مقالات

سیستم قفسه بندی بازویی (کانتی لور)جهت نگهداری بارهایی با گستردگی طولی زیاد ( شاخه ای و لوله ای ) در اوزان سبک و سنگین با جابجایی توشط ماشین آلات مخصوص ( لیفتراک، ساید لودر ، ریچتراک ) مناسب می باشد. سازه قفسه بندی متشکل از ستون های عمودی و بازو های باکس می باشد. در این سیستم بار توسط ماشین حمل پالت، جرثقیل سقفی یا دستی مستقیما بروی بازو های سیستم قرار می گیرد.  زاویه اتصال بازو ها به ستون  مناسب با نوع پروژه از 75 تا 90 درجه به همراه پین سر ریز بازو، می باشد. این سیستم قفسه بندی، جهت بارگذاری بارهای با گستردگی طولی زیاد ، بسیار ایده آل است از این رو سیستم برای نگهداری اقلامی مانند انواع لوله و پروفیل ، موکت، نئوپان،MDF   و ... بسیار مناسب است.
قفسه بندی کانتی لور در ردیف قفسه های انبار قرار دارد، در انبار کالاهایی شاخه ای و یا اقلامی که به اشکال مختلف تغییر می یابند کاربرد دارد، به عنوان مثال آیتم هایی مانند تخته های فلزی، لوله ها، قالب ها، تخته های چوبی، ورق های فلزی و پلاستیکی و غیره
قفسه کانتی لور شامل چندین ستون، دستک های بازویی افقی که روی پایه نصب شده اند و باعث ایجاد ثبات شده و بارگزاری بر روی آن صورت می گیرد می باشد.
کانتی لور را هم میتوان یکطرفه و هم مدل دوطرفه طراحی کرد. مدل یکطرفه در کنار دیوارهای انبار و مدل دوطرفه در وسط انبار استفاده میشوند. 

 کانتی لورها در دو مدل طراحی میشوند:

1- قفسه کانتی لور مخصوص اشیاء سبک وزن: از ویژگی های این مدل ، امکان بارگزاری کالاها توسط فرد بارگزار است. مقاومت این مدل قفسه در حدی طراحی شده است که ایده ال کالاهای شاخه ای و سبک هستند. معمولا برای انبار پروفیل، لوله، چوب و هرگونه اقلامی که سبک وزن هستند استفاده میشود.
2- قفسه کانتی لور مخصوص اشیاء نیمه سنگین و سنگین وزن: ویژگی خاص این مدل کانتی لور، بارگزاری کالاها توسط سیستمهای بالابرنده نظیر لیفتراک، جرثقیل های متحرک و غیره انجام میشوند.
اغلب این مدل قفسه بسته به نوع باری که قرار است انبار می شود، مورد انتخاب قرار می گیرد و معیارهای انتخاب معمولا بر اساس وزن و ابعاد کالا هستند.
همانند شکل کلی، کانتی لور متشکل از پایه، ستون ها و دستک های بازوئی افقی ساخته شده است که این بازوها دارای قابلیت تغییر ارتفاع هستند.

مزایای کلی کانتی لور

مونتاژ و جداسازی قطعات ساده و راحت انجام می پذیرد.
تمامی عناصر به سادگی با یکدیگر هماهنگ می شوند و امکان تحرک راحت را فراهم میسازد.
در عین سادگی با مقاومت مناسب کالا ساخته میشوند.
در مدل های یکطرفه و دوطرفه بسته به فضای انبار طراحی میشوند.
سازگار با انواع کالاها و با ارتفاع های متفاوت است.
امکان تنظیم ارتفاع دلخواه وجود دارد.

دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه
جهت ثبت درخواست خود برای فضاسازان امین بر روی دکمه روبرو کلیک نمایید.